201505.07
0
0

Aile Hukuku

Kişilerin hayatları boşanma ile birlikte derinden etkilendiğinden boşanma konusu kişilerin için en önemli konulardan biri haline gelmektedir. Bu nedenle tarafların boşanırken iyi bir avukattan yardım almaları son derece yerinde bir karar olacaktır. Diğer taraftan Türkiye‘de özellikle kadınlar haklarını tam olarak bilemedikleri için kadınların hukuki desteğe daha fazla ihtiyacı olmaktadır.
Boşanmanın en önemli sonuçlarından biri de evlilik mallarının tasfiyesi sorunudur. Boşanma ile birlikte mallar tabi oldukları rejime göre tasfiye edilecektir. Taraflar, evlendikten önce veya sonra Türk Medeni Kanunu’nda yer alan mal rejimlerinden birini seçebilirler. Çiftler arasında mal rejimi sözleşmesi yapılmaması halinde, mallar yasal mal rejimine göre tasfiye edilmektedir ki mal rejimi sözleşmesi yapılmamış olması ülkemizde daha yaygındır. Evlilik mallarının tasfiyesi davası boşanma davası ile birlikte veya boşanma davasından sonra da açılabilmektedir. Bu halde boşanma davası bekletici mesele yapılmaktadır.
Hukuk büromuz, boşanma davalarınız ve bununla birlikte gündeme gelen mal paylaşımı, nafaka, velayet ve maddi manevi tazminat davalarınızda sizlere hukuki hizmet sunmaktadır.